Jmenuji se Leoš Literák, narodil jsem se před Vánocemi roku 1975 a následujících 25 let jsem prožil ve Frenštátě pod Radhoštěm. Vystudoval jsem Informatiku na Palackého univerzitě v Olomouci. Nyní žiji v Praze, kde pracuji pro firmu 12snap jako programátor v jazyce Java. Mám na starosti vývoj Sms brány pro naše aplikace. Můj pracovní životopis.

V minulosti jsem se dost angažoval v dění kolem Linuxu, ale bohužel už nemám moc času. Psal jsem články do časopisů ComputerWorld a Network Computing, do webzinů LinuxWorld a Root (populární Triky pro začátečníky) a vytvořil jsem a stále spravuji server Linux Hardware.

Hi, my name is Leoš Literak. I was born in 1975 and I was living for 25 years in small city Frenštát pod Radhoštěm ( close to borders with Slovakia, over 300 km to east from Prague). I am educated as Software Engineer (Palacky University, Olomouc, established in 16th century). I live in Prague and I work for startup 12snap as Java programmer. My responsibility is to design, develop and maintain our internal Sms Gateway. My CV.

One of my hobbies is Linux. I was writing articles about it to several magazines like ComputerWorld (Czech edition) or Network Computing. I am author and maintainor of popular Czech website Linux Hardware.

my photo