[nadpis]
Dawydovy stránky převážně o Linuxu 20. 08. 2018
 
[logo]
Nový blog na http://david.kuzela.cz 16. 2. 2005
Tahle stránka je mrtvá, ale ze sentimentálních důvodů ji nechci rušit, založil jsem si nový blog na téhle adrese.
 
Jak se připojit k několika ISP 18. 9. 2000
Tento návod volně navazuje na předchozí návod Jak se připjit ke svému ISP . Snaží se vysvětlit, jak pohodlně využívat účty u různých providerů, co možná nejsrozumitelněji.
 
Vyhledávání debianovských balíčků update 17. 9. 2000
Tohle je velice jednoduchý formulář, který delá totéž, co standardní vyhledávač na debian.org, pouze je lokalizovaný a hlavně má (pro mne) lepší implicitní nastavení.
 
Update - 17. 4. 2000
Další významný update v dějinách těchto stránek :-). Právě dnes vznikla jejich plain ASCII verze, zatím je v beta fázi, takže pokud narazíte na nedostatky, buďte shovívaví (a pokud možno mi o nich napište).
Black ASCII najdete tady. Zpátky k "normálnímu" vzhledu se dostanete tudy.

 
Jak se připojit ke svému ISP update 14. 4. 2000
Největším problémem, se který jsem se ve svých linuxových začátcích setkal, byla konfigurace dial-up připojení k providerovi. Protože se podobnými problémy potýkají mnozí začátečníci, rozhodl jsem se sepsat tento návod. Původně se jmenoval "Dial-up na Video-On-Line", ale jelikož jsem ho postupně rozšířil i o rady vztahující se k czcomu (WorldOnLine - WOL) a brailcomu (Internet Zababku), rozhodl jsem se pro změnu názvu.
 
Kde hledat informace o Sambě? update 10. 4. 2000
Jelikož dotazů ohledně používání Samby na Linuxu stále přibývá a protože dokumentace existuje podle mého názoru dostatek, rozhodl jsem se postupně vytvořit její stručný seznam.
 
Vyhledávání sněmovních tisků 19. 3. 2000
Pokud jste již někdy potřebovali najít nějaký materiál projednávaný poslaneckou sněmovnou, možná jste si také zanadávali na téma "proč tam sakra používají JavaScript, když já ho mám zrovna vypnutý!?" Pokud ano, tak tady naleznete alternativní formulář, který ho nepoužívá.
 
BlackList českých dial-upistů 6. 3. 2000
aneb seznam poslanců, kteří hlasovali za přijetí zákona o telekomunikacích, který de facto prodloužil monopol Českého Telecomu.
 
Update - 24. 2. 2000
Pokud jste na této stránce poprvé, je vám to asi jedno, ale vězte, že dnes prošly tyto stránky významnou změnou a to nejen pokud jde o design, ale i co se týče obsahu. Úpravy se dočkal jak návod na připojení k Czech-On-Line (www.volny.cz), ale i na nastavení pošty pro dial-up.
Veškeré připomínky směřujte na tuto adresu.

 
Pošta na Linuxu update 23. 2. 2000
Pokračování předchozího návodu, kde se dozvíte, jak vyzrát na poštovní služby, opět s praktickým příkladem na připojení k Video-On-Line.
 
SVGAtextmode
Zdá se vám konzole nepřehledná a nepřívětivá? Štve vás, že na své 21 palcové "televizi", která hravě zvládá rozlišení 1600x1200 máte v textovém módu ně obrazovce nevzhledně obrovská písmena? Pak je tento článek právě pro vás.
 
 
Link DENÍČEK
Názory, zážitky, etc.
LINUX
Zkušenosti, rady, postřehy, návody
Link
Link ODKAZY
Můj malý rozcestník
DOWNLOAD
Soubory ke stažení
Link
Link SERVIS
Usnadnění pohybu na síti
KONTAKT:
dawyd@penguin.cz
ICQ: 24470559
Link

Smutna zprava pro vsechny fanousky Stoparova pruvodce po galaxii: Douglas Adams zemrel v sobotu 12. 5. na infarkt.
[13. 5. 2oo1]

Dnes se na obrazovku ČT2 vrací kultvní britský seriál Červený trpaslík.
[7. 1. 2oo1]

Linux sucks. A jelikož to netvrdí žádný M$ zaslepenec, ale Miguel de Icaza, něco na tom bude :-). (zajímavý článek jednoho z předních vývojářů Gnome)
[6. 1. 2oo1]

Tady najdete popis AT příkazů modemů - o něco obsáhlejší, než ten můj :-).
[18. 12. 2ooo]

Vyzkoušejte plain text (bez obrázků) verzi těchto stránek. Zpět se dostanete tudy.
[18. 12. 2ooo]