openMagazin 1/2012
21.01.2012 20:08:45 Čtenost: 11953 Autor: jirka

Opět s určitým zpožděním informuleme o novém čísle PDF časopisu openMagazin - tentokrát je v nové, poněkud přepracované, podobě.

Přišel leden nového roku a s ním radikální změny ve vzhledu a členění openMagazinu. Svět open source se mění a my se měníme s ním. Zásah se týká celého časopisu a my věříme, že se vám budou změny líbit. Ostatně, přesvědčte se sami.

Ty nejdůležitější změny:

 • otočili jsme stránku na výšku
 • změnili jsme titulku, tj. první stranu časopisu
 • každé číslo má jiné téma
 • obsah je členěn do rubrik, které jsou barevně odlišené
 • Co jsme pro vás do lednového čísla připravili? Těšte se na operační systémy. Na počítači si můžete vyzkoušet Fedoru 16 Verne nebo openSUSE 12.1 a připraveno je seznámení s Androidem. Ani hardware nepřijde zkrátka: nabízíme recenzi čtečky knih Amazon Kindle 4 a test pěti klávesnic.

  Pokud jste si někdy omylem smazali data, může zaujmout zálohování programem Dejà Dup. Na profesionální výkresy ve 2D i 3D je tu Bricscad V11, který funguje i v Linuxu. Praktický návod pro OpenOffice.org Calc ukáže, jak pojmenovat oblast buněk. V Církevní střední odborné škole v Bojkovicích používají OpenOffice.org a tím šetří nemalé finanční prostředky.

  Lidé z Liberixu připravují openMagazin pro vás, čtenáře. Vy podpoříte dobrou myšlenku open source tím, že budete e-zin kopírovat, sdílet s kamarády a posílat známým. Díky vaší finanční podpoře může časopis vycházet.

  Děkujeme.

  Starší čísla openMagazinu:

  AbcLinuxu.cz

  CsTug

  LinuxEXPRES.cz

  OpenOffice.cz

  Root.cz

  Scribus.cz

  Ubuntu.cz

  Stáhnout ve formátu PDF

 • Stáhnout ve formátu ePub


 • [zpět]
  URL tohoto článku: http://www.penguin.cz/novinky-view.php?id=1278