|_ Penguin _|
|_ O serveru _|
Profil serveru
Historie
Co připravujeme?
Získání účtu?
Sponzoři
Penguin Team
Domovské stránky
Kalendář
PGP Klíče
Hardware
Software
Services
|_ Novinky _|
Novinky
Síň slávy
Backendy, ikonky...
Seznam autorů
Seznam sekcí
Seznam novinek
Jak psát
Proč psát
Jak být viděn
Prohledávání
Přidat Novinku
Administrace novinek
Navrcholu
|_ Statistiky _|
WWW
FTP
Traffic
IPacc
Linbot
|_ Programyprogramy _|
Pošta
MyODE
phpMyAdmin
Listserver
 

Připojeno k GTS
Logo serveru Penguin
 
MULTIFUNKČNÍ TISKÁRNY

  Jak psát novinky
Krátké shrnutí pro ty, kteří nevědí co a jak při psaní novinek do novinkového systému na Penguin.cz.

kde:

na titulni strance penguina (http://www.penguin.cz) je odkaz pridat novinku (http://www.penguin.cz/news/). pomoci tohoto odkazu je mozne pridavat novinky do novinkoveho systemu. ten neni nijak extremne promakany, ale penguin neni ezin, je to projektovy server (tak to vidim ja). Pokud by chtel nekdo upravit stavajici system a ma dost casu a sil zacit a dokoncit to, ozvete se. Na strance pridavani je pak take link na administraci novinek - tudy se daji novinky opravovat. doporučuji používat ssl (https) verze stránek, aby se heslo do novinek posílalo sítí šifrovaně.

nedávno jsem dopsal část pro plánování zobrazování novinek, takže ted není problém tam sypat novinky na čtrnáct dní dopředu a po domluvě i déle..., novinky mají teď také systém sekcí-kategorií, pokud nějaká schází, není problém ji vytvořit.

kdo:

novinky muzou pridavat uzivatele penguina, pár zájemců, kteří občas nějaký ten článek pošlou a mají v novinkách vytvořený účet.pokud by byl zajem mezi ostatnimi zajemci, proc ne, ozvěte se). pro uživatele penguina: uzivatelske jmeno je stejne s vasim systemovym, heslo je jine, pokud si je nepamatujete nebo jste jej nikdy nevideli, napiste mi, zmenim jej na jine a poslu emailem. uzivatelum gpg mohu email i sifrovat maji-li klic na pgp serveru nebo mi jej pošlou emailem.

jak:

Novinky je potreba zadavat v html stavu, nejlepe s cestinou, prekodovani do ISO latin2 server vetsinou provede sam, osobne mam problemy u linksu 0.96, kdy musim manualne zvolit kodovani jak v programu, tak v C-SaCzechu. je lepsi se vzdy presvedcit, jak to dopadlo...

v dokumentu samozřejmě neuvádějte tagy hlavičky (html a body).

pěkný popis jak psát naleznete na rootu.
pokud chcete vidět, jak umí takový návod na psaní vypadat když se to vezmne od podlahy, koukněte se na ikarii, první a druhý díl, ten druhý díl je docela prima ;-)

co:

tema je jasne - unixove a netove orientovane, ctenari vas v komentarich (nebo emailem) popripade servou, kdyz budete moc debianoidni, windousoidni, pravoruci, levoruci nebo jineho vyznani. Vitany jsou take announce, upozorneni, mala i vetsi howto ci kolekce na urcite tema.

co a jak ne:

Protoze penguin je jednim z ceskych ciste linuxovych serveru a lidi je stejne ctou vsechny ctyri, neni nutne (pokud informace neni extra zajimava ci nebezpecna) prebirat info od nich (typicke rootovy.cz announce na announci na undergroundu a naopak ;-) ) Dejte si pozor na dlouhe radky predsazene pomoci pre - narusuji pak design, stejne tak spatne vytvorene tabulky ci dlouhe linky (typicky problem u debian security announci). Osobne pisu ve vi a na konci prace nahradim vsechny konce radku za
a mam vystarano ;-).

co za to:

viz motivace

 
Server vzniká za pomocí open-source produktů. Mezi nejdůležitější patří GNUDebianLinuxApachePHPMySQLGimp. Vim. Tomcat.
LINUX Trademark Registration of Linus Torvalds from US
UNIX Trademark Registration of X/Open
Copyright Penguin 1998 - 2021. ALL RIGHTS RESERVED